עיבוי שפתיים \ מילוי שפתיים

מי מאיתנו אינה רוצה שפתיים מלאות וחושניות, שפתי דובדבן אדומות כמו שהיו למרלין מנרו האגדתית. הליך של מילוי ועיבוי שפתיים הפך בשנים האחרונות לפופולרי מאוד ויותר ויותר נשים (וגם גברים) בוחרות לעבות את שפתיהן אולם חשוב לזכור שעיבוי שפתיים הינו הליך רפואי לכל דבר ויש לעשותו בחוכמה.

מהן הסיבות לעיבוי שפתיים ?
הסיבות לעיבוי שפתיים יכולות להיות סיבות פיזיות כמו שפה דקה כחלק ממבנה תורשתי של הפנים, הדלדלות רקמת השפתיים כתוצאה מגיל או סיבות רגשיות וחברתיות כמו חוסר ביטחון עצמי או אי שלמות עם מבנה השפתיים. כל אחת מהסיבות הללו יכולה להוות תשתית לעיבוי שפתיים.

כיצד מתבצע הליך עיבוי שפתיים ?
ישנם מספר הליכים לעיבוי שפתיים, על מנת לבחור את ההליך המתאים ביותר יש להיוועץ עם מרכז רפואי או אסתטי מסודר ומוכר, אשר ביצע פרוצדורות דומות בעבר
ההליך המוכר ביותר לעיבוי שפתיים הינו שימוש בחומרי הזרקה. חומרי ההזרקה נחלקים לשלוש קבוצות. חומרים ביולוגיים כמו קולגן, חומרים טבעיים כמו רדיאנס ושומן עצמי וחומרים סינתטיים כמו סיליקון וביו-אלקמיד שהזרקתם קבועה ואינה מתפוגגת. הליך ההזרקה נעשה באמצעות הזרקה ישירה של החומר אל השפתיים.

כיצד מתבצע עיבוי שפתיים באמצעות סיליקון ?
היות ועיבוי שפתיים באמצעות סיליקון הינו הליך קבוע טיפול זה כולל סדרת זריקות של טיפות סיליקון נוזלי אל עור השפתיים. טיפות הסיליקון הינן חומר אנטי אלרגי שקוף אשר אינו גורם נזק. הליך זה דומה לדיקור ואינו מלווה בכאב מוגזם או בנזק. מטרת הטיפול הינה לבנות בעור שכבת קולגן חדשה מה שמהווה את רקמת הפורטאין הטבעי של העור. השכבה נבנת סביב טיפות הסיליקון שהוזרקו, מה שיוצר שפתיים מעובות וחושניות.

כמה זמן אורך טיפול עיבוי שפתיים בהזרקה ?
טיפול עיבוי שפתיים הינו הליך רופאי מהיר האורך כרבע שעה לערך ורינו מצריך אישפוז או טיפול רפואי מיוחד. כמובן שיש לערוך את הטיפול במקום מסודר ומוכר, אשר ביצע הליכים אילו בעבר, תוך הקפדה על סטריליות, טיב החומר ומומחיותו של מבצע עיבוי השפתיים.

מהו ניתוח lip-life ?
ניתוח הרמת שפה הינו אופציה נוספת פחות מקובלת המתאימה בעיקר לאנשים הסובלים מדלדול שפתיים כתוצאה מגיל או תורשה. מדובר בניתוח קטן בו כורתים קטע עור בשפה העליונה או התחתונה ומגלגלים את הרירית כך שהשפה מתקצרת ונראית מעובה.את הניתוח ניתן לבצע באישפוז קצר וברדמה מקומית. הליך זה אינו מסוכן, אך אינו מומלץ לכל אחד ויש להיוועץ במנתח פלסטי לפני שבוחרים בו.

האם יש תופעות לוואי אחרי טיפול לעיבוי שפתיים ?
תופעות הלוואי יכוללות להיות אדמומיות קלה, נפיחות או כאב מקומי באיזור ההזרקה. תופעות אילו חולפות כעבור כמה שעות ואינן חוזרות. ישנן תופעות נפוצות פחות כמו תגובת יתר, תופעה של בליטות קטנות שמופיעה במקום הזריקה. בליטות אלה הן תגובת יתר קולגנית מסביב למיקרו- טיפות של החומר, שלרוב ניתנת לתיקון, אם בכל זאת תופעות הלוואי נמשכות זמן רב יותר או מחמירות, יש לפנות מיד לטיפול רפואי או להגיע לבדיקה במכון בו ביצעתם את הליך עיבוי השפתיים