טיפול באקנה: כך תדעי איזה טיפול מתאים לעורך

28 במאי 2017

נשים שסובלות מאקנה בכל מיני שלבים בחייהן יודעות שהתפרצות האקנה אינה דומה אחת לשנייה בכל פעם. יש התפרצויות חריפות יותר ויש כאלה שהן קלות יותר, ובכל מקרה יש להתאים טיפול באקנה למצב ההתפרצות שלה באותו שלב. זה כרוך גם בשינויים שאנחנו עוברים בחיים, כך שאם בגיל ההתבגרות האקנה היה חמור יותר וטרם טיפלתן בכך בצורה רצינית בגלל חוסר ידיעה ובורות, הרי שככל שהתבגרתן תוכלו לרכוש יותר ניסיון בטיפול הנכון באקנה ולמנוע את הנזקים הבלתי הפיכים שקורים כאשר לא מטפלים כלל או נכון.

טיפול באקנה בגיל הנעורים

המצבים ההורמונליים של גיל הנעורים שגורמים להצפה של העור באקנה ושאר התופעות יכולות להיות מטופלות לא רק בעזרת קוסמטיקאית, במקרים כאלה הטיפול הנכון יהיה משולב עם טיפול רפואי הורמונלי, בעזרת תרופות שיכולות לאזן את מצב ההורמונים. אם מדובר באקנה שנגרם בגלל חוסר איזון כזה זה עלול להיות מלווה גם בשיעור יתר ובאקנה גם במקומות אחרים בגוף. טיפול באקנה במקרים כאלה ייעשה על ידי הקוסמטיקאית בשילוב עם הרופאים ותוך כדי התאמת חומרי הטיפול למצב העור בפנים ובגוף. יש לשמור על היגיינה וללמוד הרגלי היגיינה חדשים שכוללים גם לבישת בגדי כותנה ובדים טבעיים כדי לתת לעור לנשום, הימנעות משמש ומעישון ושמירה על תזונה נכונה כחלק מהטיפול באקנה.

טיפול באקנה בגיל מבוגר יותר

כשאקנה מתפרצת בגיל מבוגר יותר אצל נשים זה יכול לקרות בגלל הריונות או טיפולים הורמונליים, או מצבים אחרים שמחייבים התייעצות עם רופא. בכל מקרה, לא ייתכן מצב שבו לא יבדקו למה התפרצות אקנה קורית ללא סיבות מבפנים. בדקי גם את התזונה שלך ואת אוחר החיים שלך ועד כמה את חיה בתנאי סטרס, ולכי לקוסמטיקאית שתוכל לטפל בפצעונים בצורה אחראית ומקצועית בעזרת חומרים יעילים ופעילים שהיא רוקחת ומזמינה. לא בעזרת טיפולים בחומרים שקונים בפארמים למיניהם משום שהם אינן מותאמים אישית למצבך.

במה מטפלים באקנה?

החומרים שמשמים לטיפולים אצל קוסמטיקאית כוללים חומצות שונות שמיועדות לנקות את עור הפנים ממרבצי החיידקים ולאזן את הפרשות החלב והשומן שבהם משגשגים החיידקים. טיפול באקנה יכלול גם טיפול במכשירים ובפיליניגים שונים כדי לתקן את נזקי האקנה כמו חטטים, נקבוביות וצלקות שונות ובוודאי שגם פיגמנטציה שפגעה בעור בגלל הפצעים שלא טופלו נכון או שהיו חריפים עדי כדי כך שהיה צורך לטפל בהם קודם ורק אחר בנזקים שהם גרמו לעור לטווח ארוך, בעזרת מכשירים שפועלים על לייזר או אינפרה אדום.