הצרת היקפים

6 בנובמבר 2014

חיטוב המראה והצערתו אפשריים כיום באמצעים מתקדמים ולא פולשניים. הצרת היקפים בבטן, במותניים ובזרועות הנה טיפול פופולארי ונפוץ אצל נשים וכן אצל גברים אשר המראה החיצוני של גופם חשוב להם.

הצרת היקפים באמצעות שאיבת שומן

שאיבת שומן מתאימה לאנשים שרוצים להפחית את כמות השומן במקום ספציפי בגופם. אנשים הסובלים מהשמנת יתר מופנים לרוב לטיפולים אחרים כגון דיאטה או קיצור קיבה, בעוד שאיבת השומן מתאימה לנשים או גברים עם משקל תקין פחות או יותר, אך עם עודפי שומן באזורים מסוימים. אזורים נפוצים לשאיבת שומן במטרה להצרת היקפים הנם ירכיים, עכוז, בטן, זרועות וכן אזורי הפנים כגון צוואר וסנטר.

שאיבת שומן הנו הליך המתבצע בניתוח בהרדמה מקומית או מלאה. ראשית המטפל משרטט בטוש על הגוף את האזור המיועד להצרת היקפים, שלב זה מתבצע בזמן עמידה, על מנת להסתייע בכבידה ולאתר באופן מדויק יותר את הרקמה השומנית. לאחר הסימון מושכב המטופל או המטופלת, ומבצעת ההרדמה. באמצעות החדרת צינוריות תת-עוריות דקות נשאב השומן העודף ומועבר לשקית מדידה. על המטפל לדעת מראש ולמדוד בדייקנות את כמות השומן הנשאבת מן המטופל בכל אזור.

הצרת היקפים בשיטות מתקדמות

כיום קיימות טכנולוגיות חדשות ופולשניות הרבה פחות לצורך הצרת היקפים. למשל, קיימים מכשירים למיצוק וחיטוב אזורים בגוף באמצעות גלים על-קוליים (אולטרסאונד). טיפול זה הנו חיצוני בלבד, ובמהלכו גורמים לפירוק תאי השומן. לאחר התהליך, השומן המפורק יוצא מהגוף באופן טבעי על ידי חילוף החומרים. לצורך טיפול בקפלי עור שנותרים לאחר שאיבת השומן, וכן למיצוק חלקי הגוף משתמשים בטכנולוגיית גלי רדיו וואקום. כאמור, כל שלבי הטיפול אינם פולשניים, לא דורשים ניתוח או הליך מורכב ומסוכן ונעשים ללא הרדמה.
יש לזכור, שהליכים אלה מתאימים לנשים ולגברים שיש להם אזורים בגוף עם עודף רקמות שומניות, אך אינם מתאימים למי שרוצה לרזות או להוריד במשקל.

לסיכום, עבור אנשים המעוניינים להיפטר מעודי שומן מקומיים, קיימות שיטות חדשניות לטיפול. שיטה ותיקה היא שאיבת השומן, הליך אשר דורש הרדמה. שיטות חדשניות יותר שאינן פולשניות, כוללות הצרת היקפים בגלי קול וואקום.