העלמת ורידים ו\או נימים

הופעת וורידים ונימים יכולה להוות מכשול אסתטי לא נעים.
הליך קצר פותר את הבעיה באופן קבוע במהירות ללא כאבים או תופעות לוואי.

מהם נימים בולטים ?

נימים הינם כלי דם עמוקים יותר אר מקורם במספר מיקרונים בעור. הנימים מופיעים כרשת עדינה בצבע אדום או כחול, וכאשר הם בולטים יתר על המידה הם יכולים להוות הפרעה אסתטית שיש לטפל בה.

מהן הסיבות לוורידים  בולטים ?

וורידים בולטים יכולים להיגרם ממספר סיבות. גנטיקה,  נטייה לוורידים בולטים הינו משהו שיכול לעבור בתורשה, כך  אם מישהו מבני משפחתך סובל מתופעת וורידים בולטים, יכול להיות  שגם את תסבלי מתופעה זו. כאשר הסיבה לוורידים בולטים הינה גנטית לא חייב שתופיע דווקא בגיל מאוד מאוחר, הריונות, בהריון מופעל לחץ כבר מהרגיל על פלג הגוף התחתון, מה שיכול להוביל להופעת וורידים ונימים בולטים. סיבות נוספות יכולות להיות טיפול הורמונלי, השמנה קיצונית, אורך חיים הכולל עמידה ממושכת  או מבנה מולד בולט של הווריד. בכל אחת מהסיבות הללו ניתן לטפל בתופעה באמצעות הליך להעלמת וורידים.

האם ישנה גם סיבה רפואית להיווצרות וורידים בולטים ?

תופעת וורדים בולטים בגפיים מבטאת בעיה רפואית הנקראת אי ספיקת וורידים. השסתומים של הוורידים אינם פועלים כשורה מה שגורם להרחבת הווריד, כתוצאנ מכן הדם עומד בתוכו מה שמביא לעלייה בלחץ הדם התוך וורידי וליצירת דליות

כיצד נעשה הליך העלמת וורידים ונימים ?

העלמת וורידים מתבצעת באמצעות הסקלרותרפיה. כלומר הזרקת חומר החוסם את הווריד ואינו מאפשר מעבר דם. ההזרקה מתבצעת באמצעות מחט דקיקה בהליך מהיר ונטול כאב. חשוב לבצע את ההליך במקום מוסמך, על ידי רופא מומחה. את הנימים הקטנים מעלים על ידי מכשיר הפוטודרם הפועל על ידי הבזקי אור, תגובת הנימים הינה כיווץ מיידי, מה שגורם להיעלמותם. שילוב שתי השיטות יחד מבטיח פתרון יעיל וארוך טווח שאינו מלווה בכאב או באי נוחות מתמדת. כמובן כאשר שטח הטיפול רחב במיוחד, יש לחזור על פעולת הכיווץ מספר פעמים עד להשגת תוצאות.

אילו תופעות לוואי נלוות לטיפול העלמת וורידים ?

העלמת וורידים המובצעת על ידי רופא מומחה אינה כרוכה בתופעות לוואי משמעותיות. במהלך הזרקת החומר תיתכן תחושת אי נוחות מקומית קלה, אך תחושה זו נעלמת כחצי שעה לאחר הטיפול. תופעות לוואי מקובלות יכולות להיותגירוי מקומי או עיקצוץ קל באזור הטפול. תופעות אילו עתידות להיעלם כשבועיים עד חודש לאחר הטיפול. במידה ויש תופעות לוואי חמורות יותר או שהופעת הגירוי נמשכת מעבר לחודש, יש להיוועץ ברופא.

האם טיפול העלמת וורידים הינו קבוע ?

התוצאות בחלק הגוף שעבר העלמת וורידים הינן תוצאות מיידיות וקבועות היות והטיפול חוסם את הווריד ומונע הצטברות של דם בתוכו. יחד עם זאת, חשוב לזכור שטיפול נעשה בחלק ספציפי ואינו משפיע על היווצרות נימים וורידים בחלקים אחרים. במקרה והתופעה מופיעה במקום אחר, יש לטפל גם בו.