הסרת שיער

11 בנובמבר 2014

גילוח, שעווה ומכשירי הסרת שיער ביתיים הנם פתרונות נפוצים למי שרוצה לשמור על עור חלק ללא שערות. יחד עם זאת, פתרונות אלה דורשים טיפולים תכופים, ובשנים האחרונות הפכו טיפולי הסרת שיער לצמיתות נפוצים ומקובלים.

הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר מתבצעת באמצעות הקרנת קרן לייזר אל שורש השערה, תוך צריבתה מן השורש. הטיפול בלייזר נמצא כיעיל במיוחד לאזורים נרחבים, ומבטיח הסרת שיער לצמיתות לאחר כעשרה טיפולים. בפועל, כ-85% מן השערות העבות בגוף אינן צומחות יותר לאחר השלמת כל סדרת הטיפולים. מה שנשאר לעיתים הן שערות עדינות יותר, המכונות לעיתים "שערות פלומה". את השיער הנותר ניתן להסיר בשיטות טיפול משלימות, או באמצעים ביתיים.

הסרת שיער בלייזר נמצאה מתאימה במיוחד לבעלי עור בהיר ושיערות עבות. במהלך כל טיפול ישנה תחושת עקצוץ קלה, אותה ניתן להפחית באמצעות מריחת ג'ל מיוחד המקל על התחושה.
הסרת שיער בליזר

הסרת שיער באפילציה

הסרת שיער באפילציה יעילה בעיקר לאזורים קטנים כגון בית השחי והמפשעה, א לחילופין כשיטה משלימה לאחר סדרת טיפולי הסרת שיער בלייזר או באינפרא אדום. עקרון השיטה הוא הפסקת הזרמת הדם מן הנימים הזעירים שסביב שורש השערה, ובכך הפסקת הפעילות שלה. הסרת שיער באפילציה מתבצעת על ידי החדרת מחט זעירה הפוגעת בשורש השערה, מבלי לגרום נזק לשאר התאים החיוניים שמסביב. יעילותו של טיפול הסרת שיער באפילציה הנה לרוב לכל החיים.

הסרת שיער באינפרא אדום

הסרת שיער באינפרא אדום הנה שיטה המבוססת גם היא על הרס שורש השערה, ובכך מניעת צמיחה מחודשת של שערות במקומות לא רצויים. אור אינפרא אדום בתדרים שונים הנקבעים מראש מוקרן נקודתית על האזורים המטופלים. לעיתים, יעדיפו מטפלים שונים את שיטה זו לבעלי עור כהה או שיער כהה, אך כיום מכשירי הסרת שיער בלייזר מאפשרים גמישות בטיפול כמעט עבור כל סוגי השיער. יעילותה של הסרת שיער באינפרא אדום דומה להסרת שיער בלייזר, וגם כאן יש להתמיד בסדרה של מפגשים הנערכים אחת למספר חודשים, עד לסיום מלא של הטיפול.

לסיכום, הסרת שיער לצמיתות הנו טיפול נפוץ אצל נשים וגברים המעוניינים להפטר משיער לא רצוי בכל חלקי הגוף. מגוון השיטות השונות הקיימות כיום מבטיחות יעילות גבוהה והסרת שיער לכל החיים.