הסרת שיער-המדריך המלא והמעודכן לכל השיטות

השיער מהווה חלק חשוב מהגוף שלנו ומלבד סמל לגבריות, לדעת רבים, הוא גם שומר על חום הגוף שלנו בצורה מסוימת שעם השנים הופכת להיות יותר ויותר שולית. מיתרונות ביולוגיים מרשימים כיום אנשים רבים מייחסים לו מכשול בדרך אל היופי, ולהשגת המראה המושלם יש צורך להסיר אותו. במקום להסתבך עם כל השיטות הישנות והחדשות, הנה מדריך שיעשה לכם סדר בראש.

מודל היופי האידיאלי: מראה חלק

כולם רוצים מראה מושלם ועל כך אין ספק, אך לא אצל כל אחד המטרה מקדשת את האמצעים. יש אנשים שיעשו הכול כדי להיות יפים ובין היתר יעשו הכל כדי להסיר את השיער כאשר אצל אנשים אחרים זה לא נמצא בעדיפות גבוהה מידי וכך למעשה הם נותרים עם שיער במקומות שלעתים יכולים להיות מביכים. הסרת שיער נפוצה מאוד אצל נשים ובעיקר באזור הרגליים ובית השחי אך גם במקומות אחרים היא מתבצעת באופן שוטף ומאסיבי מסביב לגלובוס וגם בקרב גברים. יש שיטות ישנות ואפשר לומר די מסורתיות כמו שעווה חמה או גילוח לצד מכשיר להסרת שיער או שיטות מודרניות אחרות.

אלו שיטות קיימות להסרת שיער?

  • אחת השיטות הידועות ביותר, המשומשות ביותר ואולי גם הוותיקה ביותר היא גילוח. שיטת הגילוח אמנם קלה וזולה ולהבים יעלו לכם בין 30 ל-100 שקלים אך אין ספק שזו שיטה לטווח הקצר ויש לה הרבה חסרונות. השיער ימשיך לצמוח כיוון שלא פגעתם בשורש שלו והעור שלכם יסבול מעקצוצים ולעתים מפצעים מעיקים. כמו כן יכול להיות שתיחתכו בפעולה דבר שמוריד את שיטה ביעילות שלה.
  • שעווה יכולה להשיג תוצאה טובה יותר מגילוח ומדובר בשיטה שיכולה להיות מאוד זולה ומתאימה לכל כיס. היא תעלה בין 50 ועד 300 שקלים, תלוי היכן מסירים את השיער ועל איזה שטח מדובר, והיא מוציאה את השיער מהשורש וכך ההסרה יעילה לטווח הארוך. החסרונות הם הרגישות של העור לאחר מכן והבלטת ורידים, וכמובן החיסרון הבולט ביותר, הכאבים העזים.
  • שיטה נפלאה להסרת שיער היא שימוש במכשיר הלייזר. קרני הלייזר מחממים את זקיק השערה ובכך למעשה מעכבים את צמיחתה. אמנם יש צורך לעבור סדרת טיפולים והטיפולים לא כל כך זולים, בערך 2000 עד 5000 שקלים ולעתים גם יותר, אך זוהי שיטה לא כואבת, איכותית ונוחה. מכשיר להסרת שיער ביתי יכול גם הוא להיות בשימוש בלייזר וחשוב לשקול אותו.

להסיר באיכות בבית: השילוב המנצח

במקום לשקול האם להסיר את השיער בבית או להסיר אותו במקום מקצועי, אפשר להביא את החדשנות והמקצועיות הביתה. מכשיר להסרת שיער אמנם מוכר בעיקר בזכות הלהבים שלו שפועלים על חשמל ולמעשה מאפשרים תוצאה טובה יותר מגילוח, אך כיום יש מגוון רחב של מכשירים שפועלים בשילוב גלי רדיו או הבזקי אור וכך יכולים להסיר את השיער בקלות ובנוחות.