הסרת משקפיים בלייזר

11 בנובמבר 2014

לקות ראייה אינה עוד גזירה משמיים. הטכנולוגיה העדכנית מאפשרת הסרת משקפיים בלייזר, טיפול פשוט ומהיר להסרת משקפיים לצמיתות.

מהו טיפול הסרת משקפיים בלייזר

כל מי שמרכיב משקפיים או עדשות מגע מכיר את הטרחה הכרוכה בדבר. משקפיים לעיתים נשברות, מתיישנות או אובדות, וכן הרכבתן היום יומית כרוכה לעיתים באי נוחות. אם בעבר הרכבת משקפיים הייתה הכרח עבור אנשים רבים הסובלים מלקויות ראייה, כיום ניתן לתקן את הפגום בהליך פשוט, קצר ובטוח, ולהפטר מהמשקפיים לתמיד.

הליך הסרת משקפיים בלייזר מתבצע במרפאה, אך אינו מכאיב ואינו דורש הרדמה. לעיתים מורחים מעט חומר מאלחש סביב המקום המטופל על מנת למנוע תחושת אי נעימות בטיפול. הטיפול כולו אורך מספר דקות, ובמהלכו קרן לייזר ממוקדת יוצרת קימור חדש של קרנית העין. לאחר סיום הטיפול הסרת משקפיים בלייזר יכול המטופל או המטופלת לחזור לשגרת חיים מלאה. לעיתים יחלפו מספר ימים עד לחזרת הראייה לפעילות תקינה, כאשר חדות הראייה תהפוך למושלמת.
הסרת משקפיים בלייזר

למי מתאים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

בגלל פשטותו של הטיפול, הפכה הסרת משקפיים בלייזר לנפוצה ומבוקשת מאד בקרב כל מי שמרכיב עדשות מגע או משקפיים. עדיין, הטיפול אינו מתאים לכל אחד, ולפני שמחליטים על הסרת משקפיים בלייזר יש לקבל חוות דעת רפואית מלאה, אשר תבוצע על ידי רופא עיניים כירורג.
טיפול הסרת משקפיים בלייזר יתאים לאנשים בעלי מספר גבוה אך יציב בעניים, וללא מחלה בעיניים.

במקרים מסוימים ניתן יהיה לטפל גם במי שהמספר שלו משתנה עם הזמן, וכאמור רק רופא העיניים המטפל יחליט מי מתאים לסוג טיפול זה. במקרים בהם טיפול הסרת משקפיים בלייזר אינו מתאים, חשוב לדעת כי ישנם טיפולי הסרת משקפיים אחרים, בהם מתבצע ניתוח מקומי זעיר.

יתרונות הסרת משקפיים בלייזר

שיטות הרפואה המתקדמות של ימינו מאפשרות איכות חיים טובה יותר לאנשים רבים. הסרת משקפיים בלייזר הנה מהפיכה של ממש בתחום רפואת העיניים, ואנשים רבים אשר נאלצו בעבר ללכת עם משקפיים או עדשות מגע זוכים כיום לעצמאות מחודשת. הסרת משקפיים בלייזר הנו הליך פשוט, מהיר מאד ונטול כאבים. כמו בכל הליך רפואי גם כאן ישנם סיכונים, אך ברוב מוחלט של המקרים היתרון של תיקון הראייה לצמיתות גובר על הסיכונים הקיימים.