המסת שומן

6 בנובמבר 2014

המודעות למשקל תקין הולכת ועולה, ורבים האנשים אשר מסגלים אורח חיים ספורטיבי ותזונה בריאה. המסת שומן נועדה לאנשים שאינם סובלים מהשמנת יתר, אבל מוצאים שישנו מקום או שניים בגופם שאינו מגיב לשום דיאטה או פעילות. אם זה מסיבה גנטית, בריאותית או טבעית, המסת שומן הנה פתרון נקודתי טוב, לא מורכב ובעל השפעה ארוכת טווח.

למי מתאים הליך של המסת שומן

לאנשים רבים ישנם מקומות בגופם הכוללים רקמות שומניות אשר מסרבות לכל דיאטה או ספורט. יתכן שהמקום הזה הנו בירכיים, בזרועות, בעכוז או במותניים, אך תמיד מדובר במקום נקודתי ועקשן, אשר אינו יורד מעצמו. בעבר הטיפול הנפוץ להצרת היקפים באזורים כאלה היה באמצעות שאיבת שומן. המסת שומן, המכונה לעיתים גם בודי טייט, הנו הליך פולשני פחות, ההחלמה ממנו מהירה יותר והעור באזור המטופל חוזר למצב מוצק. בעוד שאיבת שומן מתאימה לאנשים הסובלים מרקמות שומניות נרחבות, המסת שומן מתאימה יותר לאזורים קטנים וממוקדים.

מהו הליך המסת שומן

המסת שומן הנה הליך כירורגי, המתבצע על מיטת ניתוחים ותוך הרדמה חלקית או מלאה. ההליך עצמו מתבצע על ידי החדרת צינורית דקיקה אל המקום המטופל. גלי רדיו בעוצמות משתנות מופעלים לצורך המסת השומן, והנוזל שמתקבל מנוקז באמצעות הצינורית אל מחוץ לגוף. במקביל, מתבצע מעין גיהוץ של העור, על מנת להחזירו למצב מוצק וללא קמטים. מידת ההרדמה תקבע על ידי המטפל, בהתאם לכמות האזורים בהם תתבצע המסת השומן.

ההליך כולו אורך בין שעה לשעתיים, ובסיום הטיפול נין לחזור לשגרת חיים רגילה. התוצאות של המסת שומן ניכרות אפילו לאחר טיפול אחד, אך עוברים כמה ימים עד שהעור מתמצק והנפיחות מהחדרת המחטים יורדת.

מה חשוב לדעת לאחר המסת שומן

יש להיצמד להוראות הרופא המטפל לאחר הליך של המסת שומן. אזורי החדרת הצינורית יכוסו בתחבושות למספר ימים, ובמידה ומתפתחת דלקת מקומית תרשם למטופל אנטיביוטיקה. האזור המטופל אמור לרדת בהיקף כבר כעבור מספר ימים, והעור יהיה מוצק יותר וללא קפלים. חשוב לשמור על דיאטה מאוזנת ופעילות גופנית קבועה ומתונה לאחר המסת שומן. שמירה על אורח חיים בריא תבטיח כי המצב החדש יישמר לאורך תקופה ממושכת.