ההבדלים בין ניתוח אף לפיסול אף

28 במאי 2017

רבים מחפשים דרכים לשנות פרטים מסוימים במראה הפנים שלהם אולם מבלי להזדקק להתערבות ניתוחית. החשש מניתוחים קיים אצל אנשים שיודעים שיכולים להיות סיבוכים אבל גם משום שהם פשוט לא בטוחים שהתוצאה הבלתי הפיכה תנעם להם אחר כך. אחרי הכל, ניתוח אף נעשה באיבר הכי בולט ודומיננטי בפנים, ויש מספיק סיבות לחשוש משינוי דרסטי בו. זה נוסף לבעיות שחווים אנשים שלא יכולים לעבור ניתוחים כלשהם ולכן הם מוכנים לעשות פעולה פלסטית אחרת, אבל ללא סכין מנתחים בלתי הפיכה. לאלה נועד ההליך של פיסול אף במקום ניתוח אף.

ההבדלים שבין ניתוח לפיסול

עקרונית, ניתוח אף כולל חדירה כירורגית לתוך האף לצורך ביצוע פעולה כלשהי ופיסול אף אינו כרוך בחיתוכים אלא בהחדרת מחומרי מילוי לרוב, בצורה ובדרך שישנו את הדגשים באף וייתנו לאף מראה אחר. אפשר להיות מרוצה ממראה הפנים שלך גם ללא סכין שחודרת לאף והפיסול העדין והמיומן הוא זה שעושה את ההבדל, אם מה שביקשתם אכן עומד בתנאים, כמובן. יש בקשות לשינוי דרסטי שרק ניתוח אף יכול לעשות. הפיסול מיועד למי שמחפש שינויים יותר מזעריים כדי לתקן פגם שצורה כזאת. כאשר הניתוח אינו מסיבות רפואיות אתם לא חייבים לעבור ניתוח כאשר יש אפשרויות נוספות. אם הרופא בודק אתכם וממליץ על כך אפשרי לעבור גם הליך כזה שאינו כרוך בניתוח ממש.

למה דווקא ניתוח?

כאשר מדובר במצב שדורש תיקון מחיצות במערות האף או הזזת עצמות או ניסור עצם האף או שיוף שלה, ברור שאי אפשר להסתפק בפיסול האף וחייבים ניתוח ממש. אם זה נעשה רק בגלל האסתטיקה שלא נראית לכם בהחלט אפשר לעשות פעולה עדינה יותר כמו הזרקת חומר מילוי לתיקון גבנונית או שקע מסוים וחוסר סימטריה. פיסול אף בהחלט יכול להחליף ניתוח כשמשתמשים בחומצה היאלורונית, למשל, שהרופא מפסל בעזרתה את האף. היתרון הוא ההפיכות של ההליך, למקרה שלא מצא חן בעיניכם והחלטתם לא לחזור על כך או להמיס את החומצה ההיאלורונית שהוזרקה ולתקן.

פיסול למטרות שונות

קחו בחשבון שכל פיסול מחזיק מעמד רק כמה שנים ויש לחזור עליו. ההחלמה לאחר ניתוח אף נמשכת שבועות ואחרי פיסול אף אין כזו. מה גם שאין כאב או הגבלה מסוימת בתפקוד. אין גם סיבוכים ותופעות לוואי או סכנה כלשהי. הפיסול מתאים גם כהשלמה לפיסול תווי פנים אחרים כמו שפתיים ולכן הו אנכון יותר לפעמים גם לתיקון פרופורציות.