הגדלת חזה לנשים

3 בנובמבר 2014

מבין טיפולי היופי והניתוחים הקוסמטיים, הגדלת חזה נמצאת תמיד בראש מוקד ההתעניינות. תחושת הנשיות נגזרת בין השאר מצורתם וגודלם של השדיים, ונשים רבות מעוניינות לשפר את מראן הטבעי באמצעות הגדלה מלאכותית של החזה.

מתי פונים לניתוח הגדלת חזה

קיימות מספר סיבות בגינן נשים פונות להליך של הגדלת חזה. נשים מסוימות פונות מאחר ששדיהן אינם סימטריים או אינם פרופורציונאליים למבנה הגוף. נשים אחרות פונות לניתוח הגדלת חזה בכדי לתקן את צורת השד לאחר הרזייה, הנקה או שינויים טבעיים המרחשים עם הגיל. כמובן, שישנן נשים רבות אשר אינן מרוצות מגודל החזה שלהן, ומעוניינות בהגדלת חזה מטעמים אסטטיים בלבד.

כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה הוא הליך קוסמטי, אך מדובר בניתוח לכל דבר ועניין. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, ואורך לרוב כשעתיים. בניתוח מתבצעת החדרה של שתלים אל השד או מתחת לשריר החזה, בהתאם לגודל ולצורה הרצויה. החדרת השתלים דורשת ביצוע חתכים באזור השדיים, אשר יכולים להתבצע מתחת לשד, באזור בית השחי או בעטרת הפטמה. ביצוע החתכים יבוצע על פי שיקולו של הרופא המנתח, ובתיאום מראש עם המטופלת.

לאחר הניתוח קיימת תקופת התאוששות. המטופלת תוכל על פי רוב להשתחרר לביתה כמה שעות לאחר סיום הניתוח. בימים הראשונים יש להשאיר את התחבושות על פי הנחיות הרופא המטפל, ולאחר הסרתן אפשר לחזור להתקלח. מומלץ להימנע מפעילות מאומצת כמה שבועות לאחר ניתוח הגדלת חזה. אין להרים משאות כבדים, ויש להימנע ממגע או לחץ על השדיים.

הסיכונים בניתוח הגדלת חזה

ככל ניתוח, גם בניתוח הגדלת חזה קיימים סיכונים. ההליך מתבצע לרוב בהרדמה מלאה, ועל הרופא המטפל לבדוק שאין רגישות לחומרי ההרדמה, או סיבות אחרות להימנע מהרדמה של המטופלת. הניתוח כולל חתכים באזור השדיים, וישנם מקרים של פגיעת כלי דם בעת הניתוח. לרוב הפגיעה מקומית ויוצרת שטפי דם זמניים שנספגים תוך מספר שבועות, אך לעיתים עשויה להתרחש פגיעה הגורמת לדימום פנימי שיחייב התערבות רפואית נוספת.

השתלים המוחדרים תחת השד כיום עשויים מחומרים איכותיים ובטוחים ביותר, המקנים מראה טבעי ותחושה טבעית. יחד עם זאת, פגיעה או דליפה של שתלים במשך הזמן היא אפשרות קיימת, ובמקרים מסוימים נדרשת החלפת השתלים כעבור כמה שנים.

לסיכום, ניתוח הגדלת חזה אצל נשים נועד לשיפור מראה השד או החזרתו למראה הקודם לאחר תהליכים טבעיים הגורמים לשינוי צורה. זהו ניתוח לכל דבר, אך רופאים מומחים המנוסים בהליך זה יודעים לעשותו במינימום סיכון וכאבים.